Dziwny

Dziwny

Facet, Walizka, Bagaż, Przyszły, Młody, Niepewny

Dziwny jest ten świat.

Stworzył mnie takiego, który tak bardzo różni się od samego siebie. Dziwny jestem ja, bo żyję w świecie, który tak bardzo różni się od ziemi.

Gdy patrzę na swój pamiętnik z podstawówki, zastanawiam się, co chciałem osiągnąć, pisząc. Uwieczniając tysiące słów: każde wydumane, przeintelektualizowane, ale emocjonalnie żywe, i moje. Dziś nie podpiszę się pod tymi słowami. Ani pod całym pamiętnikiem. Zdecydowanie nie. Zostało to gdzieś w tyle, ale ze mną. Gdybym się podpisał, znaczyłoby, że to jest dla innych, nie dla mnie, bo dla siebie nie muszę podpisywać, wiem, że to moje.

Dziwna jest ta rzeka życia, nad którą stoi most łączący emocje z logiką. To most, który został stworzony, aby okiełznać samego siebie. Ale ten most spaja dwa żywioły, jak ogień i wodę — zespolone tracą swoją moc. Kiedy przypominam sobie ważne dla mnie osoby, raz logicznie układam ich wizerunek, a raz emocjonalnie — zależnie od człowieka i sytuacji. Chciałbym ocalić od zapomnienia te ulotne, pełne wrażeń, chwile: uśmiech odwzajemniony, a nawet smutek spowodowany cierpieniem. Dziwny jestem ja, że wciąż pragnę się ranić, czując.

Myślę, że piszę z tego samego powodu, co śnię. Aby wypełnić treścią wyrwę, która rozpada się z emocji. Chciałbym zapisać wszystkie te uczucia, by w razie czego tekstem zalać to, czego mi w duszy brakuje. Jedni mówią, że brakuje ludziom drugiej połówki, inni, że piątej klepki. Na jedno wychodzi, skoro wciąż wierzymy w siłę miłości, która tak często rani, i pragniemy ocalić ją od zapomnienia.

Dziwna jest ta miłość.

4 myśli w temacie “Dziwny

  1. O dziwna! A ta głowa jaka dziwna, że nie chce współpracować z sercem. Choć widzę, że im jestem starsza umiem już coś kazać sercu i raczej słucha. Ale w przypadku Kleosia, nie!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s